W najbliższą sobotę (4 marca) MKS URBIS Gniezno rozegra kolejny mecz ligowy. Tym razem zespół z pierwszej stolicy Polski zmierzy się w hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego 4 z rezerwami Zagłębia Lubin. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 17:00.

Do pierwszego starcia tych dwóch ekip w ramach trwających rozgrywek II ligi doszło 6 listopada 2016 roku w Lubinie. Wówczas „Miedziowe” postawiły rywalkom twarde warunki. Po pierwszej połowie zespół z Gniezna prowadził zaledwie jedną bramką (11:10). W drugiej odsłonie zawodniczki MKS-u URBIS zaczęły grać lepiej, dzięki czemu zdołały powiększyć przewagę i ostatecznie zwyciężyły 26:21.
Lubinianki po ośmiu rozegranych spotkaniach plasują się na czwartej lokacie w tabeli II ligi kobiet. Dotychczas rezerwy MKS-u Zagłębie wywalczyły dziesięć punktów, notując pięć zwycięstw oraz trzy porażki. W zeszły weekend „Miedziowe” zmierzyły się w domowej hali z drużyną KS-u AZS AWF Handball 28 Wrocław. Pojedynek ten zakończył się triumfem gospodyń – 26:22.
Gnieźnianki natomiast w ramach ostatniej kolejki udały się do stolicy Wielkopolski, gdzie rywalizowały z Handballem Poznań. Potyczka ta zakończyła się pewnym triumfem MKS-u URBIS – 45:26. Sympatycy zespołu z Grodu Lecha zapewne doskonale wiedzą, że jest on liderem drugoligowych zmagań. Podopieczne Roberta Popka oraz Romana Solarka mają na swym koncie komplet dziewięciu zwycięstw.
W sobotę piłkarki ręczne MKS-u URBIS czeka kolejny ważny mecz ligowy. Serdecznie zachęcamy do dopingowania gnieźnieńskiej drużyny. Jak już zostało wspomniane, początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Emocji zabraknąć nie powinno!
Mateusz Domański
PODZIEL SIĘ
Kontakt do redakcji: mail: redakcja@radio.gniezno.pl