fot. nadesłane

W dniach od 12 do 14 maja w Poznaniu na kortach AZS’u odbywały się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski 2017. W zawodach brały udział reprezentacje dziewięciu uniwersytetów z czterech województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. W barwach poznańskiej uczelni WSPiA wystąpił Gnieźnian Jakub Gewert, który zawody może udać do bardzo udanych, ponieważ jego uczelnia wygrała zawody i uzyskała awans do ogólnopolskich finałów, które odbywać się będą od 5 do 8 czerwca na kortach w Łodzi.

Poza WSPiA, w zawodach udział wzięły reprezentacje: UAM Poznań, UE Poznań, Uniwersytet Szczeciński, ZUT Szczecin, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Medyczny Poznań, Politechnika Gdańska i Politechnika Poznańska. Uczelnie zostały podzielone na dwie grupy i rozegrały mecze w systemie każdy z każdym. Następnie wyłoniono cztery najlepsze uczelnie, który zmierzyły się ze sobą na ‘’krzyż’’ w półfinałach, a następnie rozegrano oficjalny finał w obecności legendy polskiego tenisa Pana Wojciecha Fibaka.

Podczas całych półfinałów, Gnieźnianin rozegrał osiem meczów: cztery deblowe oraz cztery singlowe. Zwycięską ręką wyszedł z siedmiu z nich, przegrywając jedynie deblowy mecz otwarcia przeciwko UE Poznań. Jakub potwierdził tym swoją wyśmienitą formę oraz świetne przygotowanie kondycyjne do sezonu.

 

Oto kolejność drużyn mężczyzn, które awansowały do ogólnopolskich finałów w Łodzi:

  1. Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji Poznań
  2. Uniwersytet Ekonomiczny Poznań
  3. Uniwersytet Szczeciński
  4. Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań.

 

Obecnie Jakub przygotowuje się do występów w lidze niemieckiej w barwach RTC Ratingen 1911. Już w najbliższą sobotę 20 maja, jego zespół zmierzy się z OTHC Oberhausener Tennis Club w meczu 2 kolejki Niederrhein Ligi. Następnym turniejem Jakuba Gewerta będzie ITF Futures $15,000 w Jabloncu Nad Nisou w Republice Czeskiej, który odbywać się będzie już od 26 maja.

 

Opracował: Jakub Jaśkowiak

PODZIEL SIĘ
Kontakt do redakcji: mail: redakcja@radio.gniezno.pl